Normalizohet situata në Shkup, dajak për protestuesit e padisiplinuar

Para pak çasteve është normalizuar situata në pjesën shqiptare të Shkupit dhe kordoni policor është tërhequr nga bulevardi “Cvetan Dimov” mes qendrës tregtare “Mavrovasja” dhe
Opinione

Protestës i prijnë Zijadin Sela, bokseri Seferi dhe ish deputeti Hysni Shaqiri

image
Turma prej mijëra protestuesve kundër rastit "Monstra" arrin në "Bit Pazar" ku presin t'i bashkangjiten edhe 1000 qytetarë tjerë. Reporteri i gazetës "Lajm" raporton se
më shumë

Kosovë, nis ndërtimi i sheshit ‘Car Llazari’ në Mitrovicë

image
Në Mitrovicën e Veriut, pas urës kryesore mbi lumin Ibër, ditën e djeshme kanë nisur punimet për të ndërtuar një shesh i cili do të
më shumë

Spahiu: Mos e mbaj monstrën Gruevski në pushtet, Shkupi djepi i shqiptarizmit

image
Aleanca Kuq e Zi po zhvillon protestë para ambasadës Maqedonase në Tiranë, paralelisht me protestën në Shkup ku qindra shqiptarë kanë dalë në rrugë kundër
më shumë

OKB: Dyshime për legjitimitetin e ofensivës izraelite

image
Komisionarja për të drejtat e njeriut e Kombeve të Bashkuara, Navi Pillay, ka shprehur dyshime serioze për legjitimitetin e ofensivës ushtarake të Izraelit në Rripin
më shumë

iPhone 5S, telefoni më i popullarizuar në botë

image
Sipas një raporti të fundit të realizuar nga ABI Research, modeli i fundit i telefonit të Apple, iPhone 5S, është telefoni më i popullarizuar në
më shumë

HOROSKOPI Ditor

image
Dashi Kjo është koha ideale për të filluar një projekt të ri, mund të jetë i çfarëdolloj fushe. Energjia juaj është e fokusuar në planet për
më shumë
 Vizito faqen  Vizito faqen
Kulturë
image

Strati nis punën për rekordin e 8 Guinness

    “Kam zgjedhur të realizoj në mozaik ‘Mollën e Adamit’ me material të riciklueshem, pipa plastike. Qëllimi im nuk është thjesht marrja e cmimit Guinness, por ...
image

Lezhë, zbulohet një urë 900-vjeçare në Komunën Kallmet

  Një urë 900- vjeçare është zbuluar në fshatin Rrabosht në Komunën Kallmet.   Specialistët e monumenteve kanë konfirmuar se ura i përket viteve 1100. Ura e zbuluar ...
image

'Prelude' e piktorit Agron Saliu u ekspozua në galerinë Prima Center në Berlin

    'Prelude' titullohet ekspozita e piktorit të talentuar shqiptar nga Tetova, Agron Saliu, që prej 4 e deri më 11 korrik, do të mbahet në Galerinë ...
Bota e yjeve
image

Ja kush është femra më e bukur në planet?

Rosie Huntington-Whiteley e ka treguar vlerën e saj ...
më shumë
image

Këngë kushtuar Ukshin Hotit (Video)

Black Lion dhe Andin Randobrava kanë realizuar një ...
më shumë
Sport
image

Si e panë dhe çfarë parashikojnë gazetarët sportiv në botërorin Brazil 2014?

RESHAT IBRAHIMI Gazeta “Lajm” ka realizuar një anketë me ...
më shumë
Komentet e fundit