Maqedoni, qytetarët mbeten të pambrojtur

Opinione
image

Gruevski s’na ka faj

Hadi OSMANI ...
image

Elegji për një ministër

  U bëre ministër, pa fitu asnjë votë,   Tetovën e ndote, më së shumti n’botë,   Nga ekologjia të transferuan në arsim,   E ti “Mendeleevin”, çka është ...

MPB-ja kërkon ndryshime në Ligjin për polici

image
MPB-ja filloi procedurën ligjore me të cilën do t’iu lejojë policëve të gjuajnë drejt njerëzve edhe me plumba gome. Arma është e re në arsenalin
më shumë

Kur Isa Mustafa bënte homazhe te varri i Titos (Foto)

image
Edicioni më i ri i gazetës “Prishtina Insight” sjell një analizë të profilit të kryeministrit të Kosovës, Isa Mustafa, që nga ditët e tij të
më shumë

Ministri turk i ekonomisë: Shqipëria dhe Turqia plotësojnë njëra-tjetrën

image
  Ministri turk i ekonomisë Nihat Zeybekçi, ne nje intervistë për televizionin News 24 deklaron se së shpejti do të krijohet një grup teknik mes Turqisë
më shumë

Erdogan-BE-së: Duhet të jepni llogari për rritjen e islamofobisë

image
Presidenti turk Rexhep Tajip Erdoan ka dhënë disa deklarata të forta kundër Bashkimit Evropian, pasi ky i fundit dënoi arrestimin e gazetarëve të medieve lokale
më shumë

NASA gjen dëshmi se në Mars ka pasur jetë (VIDEO)

image
Agjencia hapësinore amerikane, NASA mund të ketë zbuluar prova që tregojnë se në Mars ka jetë. Këto prova janë zbuluar nga sonda hapësinore, Curiosity. Sipas Mirror, roboti
më shumë

Ky klip të jep motivim për të shkuar në palestër (Video)

image
Kjo është një video e këngës "Karate" nga R3HAB & KSHMR. Mund të mendoni se kjo video është një motivues shume e madhe?! Shikojeni vet...
më shumë
 Vizito faqen
Kulturë
image

Kënget dhe vallet çame u dëgjuan nga mbi 2 milion dëgjues në Francë

Ka kohë që kënga e vallja çame ka “pushtuar” Turqinë, Maqedoninë, Italinë ,Greqinë, Danimarkën,Spanjën Bullgarinë. Para pak kohësh ajo bëri ‘pushtimin e fundit” atë të ...
image

Luran Ahmeti, aktori që s’di të ndalet

Për aktorin Luran Ahmeti edhe teatri edhe filmi janë dy gjëra të ndryshme në realizim dhe që të dyja e kanë mrekullinë në vete. I ...
Sondazh: Cila parti angazhohet më së shumti për interesat e maqedonasve?
Cila parti angazhohet më së shumti për interesat e maqedonasve?
Bota e yjeve
image

Klipi “Bota ime” nga Adelina Emini (Video)

“Bota ime” emërohet kënga më e re e ...
më shumë
image

Jennifer Lopez tregon linjat mahnitëse (Foto)

Këngëtarja dhe aktorja Jennifer Lopez ka marr pjesë ...
më shumë
Sport
image

Ibraimi me Ermis-in i shkaktuan humbjen e parë APOEL-it

Ermisi ka arritur të shënoj fitore në ndeshjen ...
më shumë
Komentet e fundit