Shkollat shqipe të Kumanovës një javë pa rrymë

Shkollat fillore me mësim në gjuhën shqipe në Kumanovë “Naim Frashëri”, “Jeronim De Rada”, “Bajram Shabani “ si dhe Shkolla Fillore “Shën Kirili dhe Metodi”
Opinione

Zhernovski përshëndet deklaratën e Shabanit

image
Kryetari i Komunës Qendër Andrej Zhernovski përshëndeti deklaratën e një dite më parë të Ministrit për Vetëqeverisje Lokale Lirim Shabani, i cili tha se planet
më shumë

Kosova ta padisë Këshillin e Evropës dhe Martin për dëmtim të imazhit!

image
Është një sukses i madhe për Kosovën, pasi në raportin e Prokurorit Clint Williamsonit nuk ka fakte për trafikim organesh, krim të organizuar apo në
më shumë

Berisha: Harta, pazar Rama-Meta për ndarje të “plackës” elektorale

image
“Ndarja territoriale sipas variantit të propozuar nga qeveria është antikushtetuese dhe diskriminuese”. Ky është opinioni i ish-kryeministrit Sali Berisha, për hartën e re me 61
më shumë

Francë, protesta të dhunshme pro-palestineze

image
Franca ka komunitetet më të mëdha myslimane dhe hebraike në BE. Bizneset çifute dhe një sinagogë u vunë në shënjestër në Sarcelles, gjatë protestës të
më shumë

Facebook prezanton veçorinë Save

image
Kjo ndodh vetëm kur jeni me nxitim. Ju hapni Facebook-un për të parë shpejt se çfarë po bëjnë miqtë tuaj dhe për të vrojtuar ndonjë
më shumë

HOROSKOPI Ditor

image
DASHI 21/3 - 20/4  Nëse doni të spekuloni pak, fatin e keni në dorën tuaj. Në punë do të përfitoni nga rastet që do t’ju vijnë.
më shumë
 Vizito faqen  Vizito faqen
Kulturë
image

Një javë kulturore e përmasave mbarëkombëtare, e madhështon qytetin e Kërçovës

  Në rrugën kryesore të qendrës së Kërcovës tashmë çdo kalimtar sheh reklamën e madhe “Vera Kulturore Kercovare  25 korrik- 01 gusht”, organizuar nga Komuna e ...
image

Promovohet dokumentari dhe libri “SOPOTI (vjeshtë 1944), 18 rrëfime dëshmuese”

Në Kmanovë u promovua dokumentari dhe libri “SOPOTI (vjeshtë 1944), 18 rrëfime dëshmuese”, nga autori Xhafer Ymeri. Bëhet fjalë për 18 intervista të dëshmitarëve të ...
image

Poezi të mrekullueshme arbëreshe

Vjeshe malli Buza jote një kolënder më pariren i bukuri ëmer; tundullore si një qiqer më pariren se je e viker .   Ti trëndofile e kuqe pjot ardur çë kur u ...
Bota e yjeve
image

Tetovari stërvit Serena Williamsin me 'toptha' akullorje (VIDEO)

Serena Williams nuk ka mundur t`i shmanget atraksionit, ...
më shumë
image

"Kam dy fëmijë të baballarëve të ndryshëm"

Kate Hudson ka folur më shumë për jetën ...
më shumë
Sport
image

Jakupi: Partizani, test i mirë për të provuar forcat tona

Klubi i futbollit Gostivari, të enjten, në Mavrovë ...
më shumë
image

Shkëndija merret vesh me Alimin, prezantimi të enjten

Reshat Ibrahimi/lajmNjë lajm ekskluziv ka sigurur gazeta “Lajm” ...
më shumë